Mazda CX-5

i-stop ve dikkat çekici yakıt ekonomisi ile yüksek verimli bir otomobil

Çevreci bir performans sunabilmek adına sürüş deneyiminizden ödün vermek istemedik. Bu yüzden çok yüksek verimli bir otomobil oluşturmak için SKYACTIV TEKNOLOJİSİ'nin yanı sıra, otomobilinizi hafif ama güçlü kılan yeni malzemeler kullandık. Bu, sınıfında lider bir yakıt ekonomisi ve 119 g/km ile başlayan düşük CO2 emisyonları ile sonuçlandı. Mükemmel aerodinamik aynı zamanda bu olağanüstü çevreci performansa katkıda bulunuyor. Dizel motor seçeneği Euro 6 emisyon standartlarını rahatlıkla karşılıyor.

Bu aracın, sürüşü zevkli olan çok yüksek verimli bir otomobil olması sizin için sürpriz olmayacaktır. Ne de olsa, Mazda'da biz bunu yapıyoruz.

 

139 g/km
CO2 emisyonu
5.3 l/100km
Ortalama Yakıt Tüketimi

Odaklanın

Yakından bakın

Bu verimli otomobil performansına yön veren SKYACTIV motor ve şanzıman.

SKYACTIV güç aktarım organları

Çevreci performans, yakıt verimliliği – ve eğlence

 

SKYACTIV güç aktarım organları, SKYACTIV şanzımanlarımızla birleşen SKYACTIV motorlarımızdır. Birbirini tamamlayıcı şekilde tasarlanan bu yapılar, daha yüksek performanslı ve daha iyi yakıt tasarruflu verimli bir otomobil anlamına gelir.

 

SKYACTIV-D dizel motorumuz turboşarjlı olmasına rağmen 100 km'de yalnızca 5.3 litre yakıt harcar.  SKYACTIV-G benzinli motorumuz ise 100 km'de 6.0 litre kullanır. Bu performanslar, özellikle de SUV segmentindeki diğer araçlarla karşılaştırıldığında, olağanüstü çevrecidir.


Odaklanın

Yakından bakın

i-stop teknolojimiz yakıt ekonominizi geliştirir ve giderlerinizi azaltır.

 

i-stop teknolojisi

Ödün ve rahatsızlık vermeden yakıt verimliliğini yükselten bir otomobil için

i-stop sistemimiz, kompakt SUV'lar arasında alışılmamış bir biçimde, standart olarak sunuluyor. i-stop trafikte boşta duruyorken motorunuzu kapatarak aracınızın yakıt tasarrufunu geliştirir. Bunu pek fark etmeyeceksiniz çünkü i-stop motorunuzu çoğu start - stop sisteminden daha çabuk ve yumuşak çalıştırır. Böylelikle motorunuz ihtiyacınız olduğu anda hazırdır.

Birçok teknoloji ödülü kazanan bu sistem, dünyada motoru tekrar başlatmak için yanma enerjisi kullanan tek start - stop sistemidir. Alışılmışa meydan okumak için seçtiğimiz yollardan yalnızca biri daha.

         

Özellikler

       
Yüzeyin altındaki detayları keşfedin      
         
         
Bizi Takip Edin
Yol Yardım Hizmeti
7/24 Yanınızdayız
0541 302 75 40 - 0544 774 06 61
 
Mazda Adnan, bir Adnan Group kuruluşudur.