Mazda CX-5

Ödün vermeyen bir performansla dinamik ve eğlenceli sürüş

Öncü SKYACTIV Teknolojisi yakıt verimliliği ve ödün vermeyen bir performans sunarken eğlenceli sürüş özelliğini korur.

CX-5’in hafif ve güçlü gövdesi ve aerodinamik şasisi, virajlı yollarda hassas viraj alma ve hafif kontrol özelliklerinin yanı sıra otobanlarda yüksek hızda denge sunar. Ekstra duyarlılık sunabilmek için, sürüş modu seçimi özelliği aralarından seçim yapabileceğiniz iki sürüş modu önerir.

Süspansiyon ve koltuklarda yapılan geliştirmeler, daha yumuşak ve konforlu bir sürüş sağlar. Ayrıca gürültü, titreşim ve sertlik (NVH) performansını da kabindeki yol ve rüzgar gürültüsünü azaltacak şekilde geliştirdik.

144-155 g/km
CO2 emisyonu
5.5-6.6 l/100km
Ortalama Yakıt Tüketimi

Odaklanın

Yakından bakın

Hafif ve güçlü SKYACTIV-GÖVDE, sürüş deneyiminizi ve güvenliğinizi arttırır.

SKYACTIV-GÖVDE

Hafif ve güçlü gövde materyalleri daha dinamik bir sürüş deneyimini etkin kılar


Daha hafif otomobiller yapma stratejimizdeki temel bileşenlerden biri de gövde materyallerinin ağırlığını azaltmaktır. Daha hafif otomobiller, çevre için daha iyi olmalarıın yanı sıra daha eğlenceli ve çevik bir sürüş performansı sağlayabilirler. SKYACTIV-GÖVDE ile Mazda CX-5, segmentindeki en düşük boş ağırlığa sahiptir. Bu, olağanüstü duyarlı sürüş deneyiminin en önemli unsurlarından biridir. Ayrıca güvenlikten ödün vermemiş olmamız da önemlidir; çünkü bu SKYACTIV-GÖVDE, güçlendirilmiş çelik de dahil olmak üzere yeni teknoloji ve malzemeler kullanılarak yapılandırılmıştır.

Ön ve arka süspansiyon

Daha konforlu bir sürüş için geliştirildi
Ön ve arka süspansiyon Şimdi gittiğiniz her yerde daha yumuşak bir sürüş konforu yaşayabilirsiniz. CX-5’in ön ve arka süspansiyonunu düz bir duruş kontrolü sağlayacak ve engebeli yol yüzeylerinde sarsıntıyı azaltacak şekilde geliştirdik.

Ayrıca, hem viraj alma hem de yüksek hızda düz çizgi stabilitesi açısından geliştirdiğimiz kontrol özelliklerindeki farkı hemen fark edeceksiniz.

SKYACTIV benzinli motor ve dizel motor

SKYACTIV şanzımanı ile gelişmiş sürüş performansı üretirler

175 bg elde etme imkanı veren iki aşamalı turboşarjlı SKYACTIV-D 2.2 litrelik dizel motor.
 

165 bg elde etme imkanı veren doğrudan püskürtmeli SKYACTIV-G 2.0 litrelik benzinli motor.

 

İki aşamalı turboşarjlı SKYACTIV-D dizel motoru tipik turbo motorlardaki tepki gecikmesini ortadan kaldırır. Direkt enjeksiyonlu SKYACTIV-G benzinli motorumuz 14:1 ile dünyanın en yüksek sıkıştırma oranını sunar (yanmalı motorlar için önemli bir performans kriteri).


SKYACTIV-DRIVE ve SKYACTIV-MT şanzımanlarımızın yanı sıra, SKYACTIV motorlarımız güçlü ve etkin bir sürüş deneyimi sunar. Hem benzinli hem de dizel motorda sunulan otomatik şanzıman, pürüzsüz ve sorunsuz bir geçiş sağlar. Manuel şanzıman ise spor kullanım hissi verir.

 

         

Özellikler

       
Yüzeyin altındaki detayları keşfedin      
         
         
Bizi Takip Edin
Yol Yardım Hizmeti
7/24 Yanınızdayız
0541 302 75 40 - 0544 774 06 61
 
Mazda Adnan, bir Adnan Group kuruluşudur.