Öncü araç güvenlik özellikleri, lider güvenlik performansı

Otomobilinizin arkasındaki ve yanındaki araçlarla ilgili olarak size farkındalık sağlayan Arka Araç İzleme sistemi (RVM),gelişmiş araç güvenlik özellikleri ile üstün bir güvenlik performansı sunar. Şerit Değiştirme Uyarı Sistemi (LDW) özelliğimiz, istemsiz olarak şeridinizi terk etmek üzere olduğunuzda sizi uyarır. Acil Durum Sinyal Sistemi (ESS), aniden frene sert bir şekilde bastığınızda dörtlü flaşörleri devreye sokar. 

Aktif Sürüş Ekranı üzerinde tüm güvenlik uyarılarını açık bir şekilde görebilirsiniz. Ekstra güçlü SKYACTIV-Gövde materyalleri gibi pasif araç güvenlik özelliklerinin yanı sıra, bu aktif teknolojiler, sizin ve yolcularınızın süper güvenlik performansı tarafından korunduğunuzu bilerek rahatlayıp sürüşünüzün keyfini çıkarmanız anlamına gelir.

118 g/km
CO2 emisyonu
5.0 l/100km
Ortalama Yakıt Tüketimi

Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi

Öndeki araçlardan güvenli bir mesafede bulunmanıza yardım eder
 

Arka Araç İzleme Sistemi'nin (RVM) arka gözünüz gibi çalışarak sizi ve yolcularınızı nasıl koruduğunu öğrenin.

Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi (MRCC), öndeki araç ile aranızda güvenli bir mesafeyi muhafaza etmenize yardımcı olur ve bu mesafenin daha iyi farkına varmanızı sağlar.

Bu gelişmiş araç güvenlik özelliği, 30-200 km/s arasında önünüzdeki boşluğu izlemek için radar teknolojisi kullanır. Bu mesafe, Aktif Sürüş Ekranı'nda aracınızın öndeki aracı ne kadar sürede yakalayacağı belirtilerek adım adım gösterilir. Öndeki araca çok yaklaşırsanız, MRCC sizi Aktif Sürüş Ekranı sistemi üzerindeki ışıkları yakıp söndürerek uyarır.
   

Akıllı Şehir İçi Fren Desteği (SCBS)

Önünüzdeki trafiğe bakarak doğru zamanda durmanıza yardımcı olur
 

Yeni SKYACTIV-G 1,5 litre motorumuz, önceki motorlarımızdan çok daha iyi yakıt ekonomisi ve çok daha iyi tepki verir.

Bu otomobil güvenlik özelliği, örneğin şehir içindeyken önünüzdeki trafiği izlemek için üst düzeyde hassas bir radar lazer sensör sistemi kullanarak, önden çarpışmaları önler veya önden çarpışmaların etkisini azaltır.

Sistem çarpışma riski saptarsa, frenleri önceden doldurur ve böylelikle bastığınız anda yanıt verirler. Frene basmazsanız, bu araç güvenlik özelliği gerekli olduğunda aracı acil olarak durdurur. 4 km/s ila 30 km/s arasındaki hızlarda çalışır. Bu sayede, aracınızın sizi lider güvenlik performansı ile koruduğunu bilerek, sürüş performansının keyfini çıkarabilirsiniz.
   
         

Özellikler

       
Yüzeyin altındaki detayları keşfedin      
         
         
Bizi Takip Edin
Yol Yardım Hizmeti
7/24 Yanınızdayız
0541 302 75 40 - 0544 774 06 61
 
Mazda Adnan, bir Adnan Group kuruluşudur.