Nefes kesici sürüş performansı, dinamik sürüş deneyimi

Yeni Mazda3 sedan, sportif tasarımının yarattığı beklentilerin de ötesinde bir sürüş performansı sunar. Otomobillerimiz, nefes kesici ve dinamik sürüş deneyimi ile ünlüdür. Çünkü biz, sürüş eğlencesine öncelik veririz. Bu, alışılmışa meydan okumak için kullandığımız birçok yöntemden sadece biri.

Otomobil tasarlama ve üretmeyle ilgili geleneklere meydan okuyan bu yaklaşım burada da devam ediyor; yeni bir araç, Japon Jinba Ittai – ‘at ile binicisinin birlikteliği’ kavramından ilham alıyor. Bu kavram, araç ve sürücüsü arasında özel bir yaratır ve bu spor sedan için heyecanlı ve duyarlı bir yol tutuşu ile birlikte nefes kesici bir sürüş performansı vaat eder. 

 

118 g/km
CO2 emisyonu
5.0 l/100km
Ortalama Yakıt Tüketimi

SKYACTIV-Gövde yapısı

Daha güvenli ve dinamik sürüş için daha hafif, daha güçlü gövde materyalleri
 

Yeni SKYACTIV-Gövde yapısı daha hafif ve daha güçlüdür, otomobilin dinamik sürüş performansını arttırır ve size daha güvenli bir sürüş deneyimi yaşatır.

Yeni SKYACTIV-Gövde yapısı, otomobilin sürüş performansını artırır ve size daha iyi bir sürüş deneyimi yaşatır. Bunu nasıl yapar? Gövde yapısının sertliğini yaklaşık %30 oranında artırmak için ultra yüksek çekme dayanımlı çelik takviyeler kullandık. Böylece yeni nesil otomobillerimizdeki gövde materyalleri daha güçlü olmanın yanı sıra hafiftir ve aracın genel ağırlığını azaltır.

Arttırılmış sertlik ve hafifliğin kombinasyonu, yol tutuşunu çok daha duyarlı, otomobilin sürüşünü ise daha atik kılar. Bu, sürüş dinamiklerini iyileştirir ve sizin daha keyifli sürüş deneyimleri yaşamanızı sağlar.
   

SKYACTIV motorlar ve şanzımanlar

Geliştirilmiş bir sürüş deneyimi için güçlü, verimli güç aktarım organları
 

Yeni SKYACTIV-G 1,5 litre motorumuz, önceki motorlarımızdan çok daha iyi yakıt ekonomisi ve çok daha iyi tepki verir.

Yeni geliştirilmiş SKYACTIV-G 1,5 litre, çok daha iyi yakıt tasarrufu sağlayan, hafif ve kompakt bir benzinli motordur.

SKYACTIV-G 1,5 litre motorumuzu, altı ileri SKYACTIV-DRIVE otomatik veya altı ileri SKYACTIV-MT manuel şanzıman ile tercih edebilirsiniz. SKYACTIV-G 1,5 Euro 5 emisyon standartları ile uyumludur.

   
         

Özellikler

       
Yüzeyin altındaki detayları keşfedin      
         
         
Bizi Takip Edin
Yol Yardım Hizmeti
7/24 Yanınızdayız
0541 302 75 40 - 0544 774 06 61
 
Mazda Adnan, bir Adnan Group kuruluşudur.