Mazda6

Olağanüstü çevre performansı, yakıt tasarrufu ve düşük CO2 emisyonu


Yeni Mazda6, sürüş keyfinizden ödün vermeksizin lider bir çevre performansı ve yakıt ekonomisi sağlamak için bir dizi SKYACTIV TEKNOLOJİSİ kullanır.


Son derece verimli SKYACTIV TEKNOLOJİSİ'ne sahip motor ve şanzıman, i-ELOOP ve i-stop sistemleri (daha fazla bilgi için aşağıya bakınız) hafif ancak güçlü SKACTIV-GÖVDE materyalleri ile uyumlu olarak Yeni Mazda6'yı yakıt tasarrufu ve düşük CO2 emisyonu bakımından lider bir konuma yerleştirir. Bununla birlikte Yeni Mazda6 segmentindeki diğer otomobiller ile benzer güç değerine sahiptir. Yani, sürüş performansını etkilemeksizin gelişmiş çevre performansına sahip olan bir otomobil yaratarak alışılmışa bir kez daha meydan okuduk.

135 g/km
CO2 emisyonu
5.9 l/100km
Ortalama Yakıt Tüketimi

Arka Araç İzleme Sistemi (RVM)

Bir ödüllü otomobil güvenlik özelliği daha
   

i-ELOOP sistemi

Çevre performansını ve yakıt ekonomisini iyileştirmenin akıllı bir başka yolu
 

Ön paneldeki i-ELOOP ekran (sağ taraftaki ekran), yavaşlarken ne kadar elektrik ürettiğinizi ve ne kadar şarjınız kaldığını gösterir.

Yeni Mazda6, araç yavaşlarken oluşan enerjiyi, elektrikli aksama enerji sağlamak üzere depolamak için geliştirdiğimiz bir sistem olan i-ELOOP'u kullandığımız ilk otomobilimiz. i-ELOOP sistemi - özellikle geleneksel olmayan kapasitörümüz elektriği diğer sistemlere göre daha çabuk, verimli ve dayanıklı bir şekilde depolayıp serbest bıraktığı için - yakıt ekonomisinde önemli bir iyileşme sağlar.


Bir motorun gücünün genellikle %10'u, otomobilin elektrikli aksamına enerji sağlamak üzere elektriğe çevrilir. i-ELOOP ile, motorun aracı ilerletirken elektrik üretmesine gerek kalmaz. Motor gücünün %100'ü itme için kullanıldığından bu, otomobilin yakıt tasarrufunu ve çevre performansını artırır.

   

i-stop teknolojisi

Çevreye herhangi bir rahatsızlık vermeden, daha iyi yakıt tasarrufu ve daha düşük CO2 emisyonu için
 

i-stop sisteminin nasıl çalıştığını görmek için videomuzu izleyin.
i-stop, trafikte boşta duruyorken motorunuzu kapatarak otomobilinizin çevre performansını iyileştirir. Bunu pek fark etmeyeceksiniz, çünkü i-stop motorunuzu çoğu start-stop sisteminden daha çabuk ve yumuşak çalıştırır. Böylece siz istediğiniz anda motorunuz harekete hazır olur. i-stop, hem otomatik hem de manuel şanzımanlı modellerimizde mevcuttur.


Birçok teknoloji ödülü kazanan bu start-stop sistemi, dünyada tekrar başlatmak için yanma enerjisi kullanan tek start-stop sistemidir. Alışılmışa meydan okumak için seçtiğimiz yollardan yalnızca biri daha.

 
   
         

Özellikler

       
Yüzeyin altındaki detayları keşfedin      
         
         
Bizi Takip Edin
Yol Yardım Hizmeti
7/24 Yanınızdayız
0541 302 75 40 - 0544 774 06 61
 
Mazda Adnan, bir Adnan Group kuruluşudur.