Mazda6

Lider güvenlik özellikleri ile mükemmel bir otomobil güvenlik performansı

Yeni Mazda6'nın üstün güvenlik performansı, eskisine göre hem daha hafif hem de daha güçlü olan yeni gövde materyalleri kullanılmasıyla elde edilmiştir.

Yeni Mazda6, aktif otomobil güvenlik özelliklerinde de liderdir. Şerit Değiştirme Uyarı Sistemi (LDW) şeridinizi terk etmek üzere olduğunuzda size bunu haber verir. Adaptif Ön Far Sistemi (AFLS),  virajlarda farlarınızın açısını döndürür; Uzun Far Kontrol Sistemi (HBC) araçlar yaklaşırken farlarınızı kısa fara çevirir. Akıllı Fren Destek sistemi, 15-145 km/s hızla giderken önceki araca fazla yaklaşırsanız sizi uyararak ve frenlerinizi devreye sokarak çarpışmaları azaltır. Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi (MRCC) (2.0l benzinli motorda sunulmamaktadır) ise öndeki araçlarla aranızdaki mesafeyi korur. Böylece kendinizin ve yolcularınızın güvende olduğunu bilerek otomobilinizi rahat rahat sürebilirsiniz.

135 g/km
CO2 emisyonu
5.9 l/100km
Ortalama Yakıt Tüketimi
   

Arka Araç İzleme Sistemi (RVM)

Bir ödüllü otomobil güvenlik özelliği daha
 

Arka Araç İzleme Sistemi'nin (RVM) arka gözünüz gibi çalışarak sizi ve yolcularınızı nasıl koruduğunu öğrenin.

Arka Araç İzleme Sistemimiz (RVM), 2011 Frankfurt Otomobil Fuarı'nda herkesin kıskanarak baktığı Euro NCAP Advanced ödülünü kazanan yeni bir güvenlik özelliğidir.


Aracın arka köşelerinde bulunan iki radar sensörü, arkadan yaklaşan araçların hızını ve mesafesini ölçer. Araç otomobilinizin arkasına yaklaşık 50 metre yaklaştığında, size aracın hangi taraftan yaklaştığını bildiren bir ışık yanıp söner. Benzer şekilde, şerit değiştirmek için sinyal verirseniz ve arkadan bir araç yaklaşıyorsa, sizi uyarmak için ışık yanıp söner ve bir sinyal sesi duyulur. Bu sistem, 30 km/s veya üzerindeki hızlarda giderken çalışır.

   

Akıllı Şehir İçi Fren Desteği (SCBS)

Önünüzdeki trafiğe bakarak doğru zamanda durmanıza yardımcı olur
 

Öncü otomobil güvenlik özelliklerimizden bir diğerinin gelişmiş bir güvenlik performansını nasıl sağladığını görün.
Bu otomobil güvenlik özelliği, şehir içindeyken önünüzdeki trafiği izlemek için üst düzeyde hassas bir radar lazer sensör sistemi kullanarak önden çarpışmaları önler veya etkisini azaltır.

Sistem çarpışma riski saptarsa, frenleri önceden doldurur ve böylelikle frenler bastığınız anda yanıt verir. Frene basmazsanız, SCBS gerekli olduğunda aracı acil olarak durdurur. 4 km/s ila 30 km/s arasındaki hızlarda çalışır.
   
         

Özellikler

       
Yüzeyin altındaki detayları keşfedin      
         
         
Bizi Takip Edin
Yol Yardım Hizmeti
7/24 Yanınızdayız
0541 302 75 40 - 0544 774 06 61
 
Mazda Adnan, bir Adnan Group kuruluşudur.