Mazda MX-5

Mazda MX-5'de üstün otomobil güvenlik özellikleriyle yolculuğun keyfini çıkarın.

Bu güvenli araç ile, araç güvenliğinizi sağladığımızı bilerek sürüşünüzün keyfini çıkarabilirsiniz. Aktif güvenlik özelliklerimiz, çarpışmaların oluşmasını önlemek için çalışır. Aracın sıra dışı yol tutuşu da sorun yaşamamanıza yardımcı olur.

Tüm bunlara rağmen bir çarpışmanın gerçekleştiği durumlarda sizi koruyacak pasif güvenlik özelliklerimiz var. Bunlar arasında standart olarak sunulan çift ön hava yastıkları ve yan hava yastıkları yer alır. Otomobilin güçlendirilmiş çelik gövdesi, bu güvenli aracın kritik iç ortamını koruyan Mazda Gelişmiş Darbe Önleme Sistemimiz (MAIDAS) ile donatılmıştır.
 

181 g/km
CO2 emisyonu
7.8 l/100km
Ortalama Yakıt Tüketimi

Odaklanın

Yakından bakın

Mazda MX-5'deki yüksek güvenlik seviyesi sizi tehlikelerden korumak için sürekli devrededir.

Dinamik Stabilite Kontrolü (DSC) ve Çekiş Kontrol Sistemi (TCS)

Kontrolde kalmanız için aktif güvenlik

 

Dinamik Stabilite Kontrolü (DSC) sistemimiz, köşeleri dönerken ya da bir nesne veya kişinin etrafında dönerken aracınızı daha dengeli tutar. Gerektiğinde, sistem motor gücünüzü azaltır ve her bir tekerlekteki fren basıncını düzenler. Böylece, normalde aracın arkadan veya önden savrulma yaşayacağı durumlarda kontrolü korumanıza yardımcı olur.


Çekiş Kontrol Sistemimiz (TCS), motor torkunu düzenleyerek molozlu ve benzeri kaygan ve zorlu yüzeylerde tekerleklerin kaymasını önler.

 

   

Mazda Gelişmiş Darbe Önleme Sistemi (MAIDAS) teknolojisi ve çoklu hava yastıkları ile birlikte koruyucu gövde materyalleri ileri düzey yolcu güvenliği sağlar.

MAIDAS

Ekstra koruma sağlayan bir pasif güvenlik özelliği

 

Mazda Gelişmiş Darbe Önleme Sistemi (MAIDAS), gövde materyallerinin bir parçası olarak, çarpışma sırasında oluşan etkiyi yayan darbe emici bölgeIere sahiptir. Bu sayede aracınızın kritik iç ortamını koruyan MAIDAS, mükemmel çarpışma performansı gösteren bir otomobil güvenlik özelliğidir.

Mazda MX-5'in gövde materyallerini hem hafif hem güçlü olan ultra yüksek çekme dayanımlı çelikten yaptık. Böylece, aracınızın çevik sürüş performansını azaltmadan güvenliğinizi arttırdık.

 
   
       

Özellikler

     
Yüzeyin altındaki detayları keşfedin    
       
       
Bizi Takip Edin
Yol Yardım Hizmeti
7/24 Yanınızdayız
0541 302 75 40 - 0544 774 06 61
 
Mazda Adnan, bir Adnan Group kuruluşudur.